Features
- Provides a great storage solution for any room of the house
- Keeps things out of sight
- Its made with combination of solid and composite wood
- Provide storage that is needed with a good accent to the room
- 2 Piece
Specifications
- Color: Walnut & Espresso
- Material: Wood & Faux Leather
- Dimension: 22 H x 38 W x 14 L
- Weight: 49 lbs
– SKU: ZX9WNSM1506Features
- Provides a great storage solution for any room of the house
- Keeps things out of sight
- Its made with combination of solid and composite wood
- Provide stor- SKU: ZX9WNSM1506
Specifications
| Brand | Doba BNT |
| Fabric Content | Faux Leather |
| Color | Brown |
| Number of Drawers | 3 |
| Seat Depth | 14 in |
| Seat Height | 22 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Assembled Product Weight | 43.95 lbs |
| Recommended Location | Indoor |
| Cleaning. Care & Maintenance | Wipe with Dry Cloth |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Manufacturer | Doba-BNT |
| Manufacturer Part Number | SA609848 |
| Model | SA609848 |






Reviews
There are no reviews yet.