Austin Genuine Leather Bench
- Mid-Century Modern Design
- Upholstery Material: Genuine leather
- High density foam cushion
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% Leather |
| Color | Beige |
| Seat Material | Leather |
| Seat Color | Beige |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 299 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Leather |
| Frame Color | Beige |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |






Reviews
There are no reviews yet.