BLAKE WICKER CUSHION BOX
- Store your patio furniture pillows. pool supplies. or gardening tools in this handy wicker cushion storage cabinet.
- Featuring a sturdy aluminum frame. this hamper has a neutral brown color to coordinate with your existing outdoor decor.
- Deep storage to handle all of your outdoor needs including pool toys. gardening tools. outdoor soda cushions. and more.
Specifications
| Brand | Ghislaine |
| Fabric Content | 100% Rattan |
| Color | Brown |
| Seat Material | Rattan |
| Seat Color | Brown |
| Seat Depth | 10 in |
| Seat Height | 10 in |
| Seat Width | 10 in |
| Seat Back Height | 66 in |
| Seating Capacity | 2 |
| Frame Material | Rattan |
| Frame Color | Brown |
| Assembled Product Weight | 150 lb |
| Recommended Location | Indoor |
| Features | Storage |
| Is Assembly Required | Y |
| Suggested Number of People for Assembly | 2 |
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 10.00 x 10.00 x 10.00 Inches |








Reviews
There are no reviews yet.